ISO 9001 System Zarządzania Jakością

ISO 9001 System Zarządzania Jakością

ISO 9001 jest zdefiniowany, jako międzynarodowy standard, który określa wymagania dla systemu zarządzania jakością (SZJ). Organizacje używają tego standardu, aby wykazać zdolność do konsekwentnego dostarczania produktów i usług, które spełniają wymagania klientów i przepisów.

Norma, opiera się na  zasadach zarządzania jakością, w tym silnej koncentracji na kliencie, motywacji i implikacji najwyższego kierownictwa, podejściu procesowym i ciągłym doskonaleniu. Istnieje ponad milion firm i organizacji w ponad 170 krajach posiadających certyfikat ISO 9001.

Poprawa operacji

Jeśli jesteś zainteresowany ulepszeniem zarządzania i operacji, ISO 9001 pomoże ci osiągnąć twoje cele. Celem tego standardu jest ulepszenie firmy poprzez wdrożenie wydajnych procedur zaprojektowanych w celu usprawnienia operacji i pomocy pracownikom w osiągnięciu wyższej wydajności.

Można tego dokonać na przykład poprzez poprawę spójności. Jeśli konsekwentnie podchodzisz do tego, co oferujesz, klienci nauczą się ufać, że możesz dostarczać jakość przez cały czas. Te same wyniki, te same tolerancje, te same wymiary. Wszystkie te i inne elementy muszą pozostać spójne z każdym dostarczonym produktem lub usługą.

Wyższa wydajność

Żadna firma nie działa płynnie przez 100 procent czasu, zwłaszcza jeśli nie ma liczby zmiennych potrzebnych do prowadzenia udanego biznesu. Jednak normy takie jak ISO 9001 mogą pomóc w osiągnięciu celów regularnie i z większą precyzją, zwiększając jakość i usprawniając procesy.

Oznacza to również, że wdrożenie tego certyfikatu w całości może również pomóc w ograniczeniu ilości odpadów. Czynniki te są nie tylko ważne dla rozwoju Twojej firmy, ale mogą również pomóc Ci przyciągnąć nowych klientów, którzy wolą zajmować się biznesem przyjaznym dla środowiska.

Poprawiając operacje i spójność, a także redukując odpady, możesz stać się bardziej wydajny i zaobserwować redukcję kosztów. Oszczędność pieniędzy, które można zainwestować z powrotem w firmę, jest dobrze znanym sposobem na jej rozwój.

Czego oczekują klienci.

ISO 9001 jest rozpoznawany na całym świecie i oznacza, że Twój SZJ jest stale oceniany i zatwierdzany. Właśnie dlatego wiele firm woli robić interesy z organizacjami posiadającymi certyfikat ISO 9001 i możesz podzielać te same przekonania. W końcu inne firmy również korzystają z tych samych ulepszeń, które oferuje ten standard.

Twoi klienci będą świadomi faktu, że ISO 9001 oznacza zmniejszenie błędów, poprawę komunikacji, lepszą jakość i ogólnie wyższe standardy. Firma, która otrzyma certyfikat, może zatem zobaczyć wzrost zadowolenia klientów i, oczywiście, działalności.

Według grupy BSI uzyskanie certyfikatu ISO 9001, może potencjalnie zwiększyć przewagę konkurencyjną o 54 procent. Firmy posiadające ten certyfikat, również zgłosiły 57-procentowy wzrost liczby nowych klientów, co jest zdumiewającą liczbą, która wyraźnie pokazuje znaczenie ISO 9001 dla organizacji.

Uzyskanie certyfikatu ISO 9001 i wdrożenie go w firmie, może obniżyć koszty operacyjne, poprawić wyniki finansowe, zaoferować przewagę konkurencyjną, poprawić swoją reputację, dostarczyć lepsze produkty i usługi i wiele więcej.

Inwestowanie w certyfikat ISO 9001, może zwiększyć wydajność Twojej firmy i wznieść ją na nowy poziom, niezależnie od tego, czy działasz w branży motoryzacyjnej, przemysłowej, kosmicznej, medycznej czy produkcyjnej.