ISO37001- panaceum na bezpieczeństwo organów zarządczych

Wprowadzenie procedur w organizacji, tam gdzie będzie to możliwe, powinno ubezpieczyć organy i podmioty od wpływu prawdopodobieństwa ryzyk występujących w obszarze korupcyjnym. Wdrożenie system ISO 37001 pozwoli na uzyskanie publicznej tarczy, w której powołanie określonych procedur zmniejsza wpływu zewnętrznych niebezpieczeństw w zakresie obszaru zarządzania antykorupcyjnego, co stanowić będzie specyficzną ochronę prawną i społeczną, wszystkich pracowników/funkcjonariuszy objętych wdrożonym systemem.

Organy zarządu zadeklarują publiczne samorządowe/biznesowe wizerunkowe przesłanie w zakresie wewnętrznej etyki zgodności z adekwatnymi przepisami, takimi jak Ustawa o przeciwdziałaniu praktykom korupcyjnym i innymi ustawami.

System pozwala na udokumentowane uzyskanie zapewnienia, aby dostawcy, podwykonawcy i pośrednicy zobowiązali się do przestrzegania najlepszych praktyk polityki Organizacji w zakresie działań antykorupcyjnych.

ISO 37001 potwierdza proces wpisywania się w Rządowy Program Przeciwdziałania Korupcji na poziomie deklaratywności publicznej.

System Antykorupcyjny pozwala na delegowanie odpowiedzialności poprzez wdrożenie procedur.

Metodyka wdrożenia Systemu ISO 37001:

Wdrożenie nie ingeruje w merytorykę spraw działalności Organizacji. Polega na metodyce identyfikowania ryzyk, wprowadzeniu adekwatnych pisemnych procedur antykorupcyjnych, metod prowadzenia obowiązkowej komunikacji z Zarządem, analizie stanowiskowej, opracowaniu dokumentacji, wdrożenie systemu, przeprowadzenie auditu potwierdzającego poprawność wdrożenia

ArabicBelarusianBulgarianChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CzechDanishDutchEnglishFinnishFrenchGermanHindiHungarianIcelandicItalianJapaneseKannadaKoreanLatvianNorwegianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSpanishSwedishTurkishUkrainian